Chovatelská stanice Border kolií
/Border Collies kennel
 Without Borders

News
NOVINKY
I pAbout us
O NÁS
I pOur Border Collies
NAŠE BORDERKY
I Puppiesp
ŠTĚŇÁTKA
I pLitters
ODCHOVY
I pContact
KONTAKT
 


Aktuality 2014

 

24. prosince 2014 Přejeme vám krásné Vánoce a nový rok plný splněných snů a přání !!! :-)

16. listopadu 2014 Canisterapeutické zkoušky PaC, Dolní Zálezly
Nedělní dopoledne jsme strávili na povahových zkouškách canisterapeutických psů společnosti Pes A Člověk, pod kterou již třetím rokem s Flíčkem působíme. Flíček testy skládal již po třetí a opět úspěšně! Lilinka absolvovala zkoušky poprvé, zato stejně úspěšně, a tak mohu s radostí oznámit - Lilinka je canisterapeutický pes !!! Oba, Flíček i Lilinka, se mnou pravidelně docházejí do domova seniorů.

16. listopadu 2014 Flíček s Lilinkou jsou v knize Kuchařka pro psy
V této pěkné knize plné mnoha receptů (nejen pro psy :-)) najdete i fotografie našich pejsků. Knihu napsala Zdenka Prošková.

5. listopadu 2014 Lilinka a celý vrh A z Údolí květin slaví 2. narozeniny

1. listopadu 2014 MR BCCCZ v dogdancingu, Praha
S Lilinkou jsme se v sobotu zúčastnili prvního dogdancingového mistrovství klubu BCCCZ Border kolií. Byl to úžasný zážitek a moc se nám celé mistrovství a výkony všech závodníků líbili!!! S Lili jsme byli nakonec spíš "do počtu" než závodnice. Nepovedlo se mi nic, byla jsem nervózní a i to málo co jsme měli připravené jsem té mé holce pokazila Ale jsem moc ráda, že jsme tam mohli být. Načerpali jsme plno inspirace a hlavně spoustu motivace Je to krásný sport. Všem moc gratulujeme a děkujeme pořadatelům, že takové akce organizují :-).

25. září 2014 Agility trénink u Jitky Slánské, Podveky
S pejsky jsme si připomněli agility a zatrénovali pod vedením Jitky Slánské. Flíček po dlouhé době a běhal s velkým nadšením :-).

13. září 2014 Agility intenzivka u Elišky Dolníčkové, Praha - Kateřinky
Opět jsme se s Lilinkou vypravili k Elišce na intenzivku, opět si krásně zaběhali a naučili se nové věci. Lilinka je geniální, jinak by to se mnou nevydržela.... jsem z ní nadšená, miluji tu její chuť pracovat naplno!!! :-)

2. září 2014 Tréninky stop a vzpomínka na LVT Mišmaš s Flíčkem ve videích
Dostala jsem se ke zpracování videí Flíčka z tréninku stop a tréninku obran.

29. srpna 2014 Plánované krytí naším pejskem v chs. Wendaja
Na jaro příštího roku plánují v chs. Wendaja štěňátka po našem Flíčkovi. Více najdete v sekci: štěňátka.

20. srpna 2014 Dogdancingové zkoušky, Dobřany
S Lilinkou jsme si vytančili další dvojkovou dogdancingovou zkoušku Freestyle 2

15.-16. srpna 2014 Intenzivní trénink agility u Elišky Dolníčkové, Praha - Kateřinky
S Lilinkou jsme pod vedením Elišky trénovali dva dny. Jsme na plné výšce překážek a začali jsme s áčkem.

29. července 2014 - Agility trénink s Eliškou Dolníčkovou, Praha
Dnes jsme téměř po roce zavítali na trénink agility. Lilinka běhala úžasně, je neuvěřitelná !!!

20. července 2014 Dogdancingové zkoušky + neoficiální dogdancingový závod, Terezín
Splnili jsme si s Lilinkou další DD zkoušku a to MD2 na Výborně !!! A zároveň jsme se zúčastnili našeho prvního závodu a získali 2. místo !!! Lilinka tančila krásně, v závodě jsme improvizovali a takový úspěch jsme nečekali, o to větší máme radost :-). Děkujeme mé rodině za podporu, Monice Panznerové za príma společnost, Nikole Stejskalové za svezení a organizátorům za prima akci!!! :-)

8.-11. července 2014 - Letní výcvikový tábor Mišmaš, Jihlava
Již po třetí jsme se zúčastnili LVT v Jihlavě. Jezdíme sem moc rádi, užíváme si každou chvilku mezi báječnými lidmi s jejich pejsky :-).

27. června 2014 - Dogdancingové zkoušky, Horní Počernice
Flíček složil zkoušku HtM1 na Výborně a splnil tak podmínky pro získání titulu Master of Dogdancing 1. úrovně !!! Máme velkou radost :-). Lilince byl její titul, který získala v květnu, slavnostně předán.

21. června 2014 - V. MČR border collií v obedienci, Dvůr Králové
S Flíčkem jsme se zúčastnili mistrovství borderek v obedience. Nastoupili jsme poprvé ve třídě OB1. Umístili jsme se na jedenáctém místě.

14. června 2014 - 1.ročník závodu "Pohár portálu iSmecka.cz", Litvínov
Zúčastnili jsme se s Flíčkem neoficiálního závodu v poslušnosti v ZKO Litvínov. Umístili jsme se na sedmém místě :-).

7. června 2014 - Den dětí, Praha 4 - Modřany
Byli jsme pozvání na Den dětí udělat ukázku výcviku pro děti. Připravili jsme si naše známé podávání bot a sundavání ponožek. Každé z dětí, které nás navštívilo na našem stanovišti si mohlo vyzkoušet s Flíčkem různé prvky (podávání pacek, válení sudů apod.).

10. května 2014 - Zkoušky dle IPO, Litvínov
Flíček v sobotu skládal další obranářskou zkoušku a to SPr2 !!! Za všechnu přípravu, pomoc a trpělivost patří největší děkuju našemu figurantovi Tomášovi Taubnerovi! Naše výsledky v obranách jsou pouze jeho zásluhou.

10. května 2014 - Speciální výstava BCCCZ, Litoměřice
Poděkování patří také Ivě Kotlabové, která od pátku pečovala o naší Lilinku. Připravila ji a předvedla na klubové speciálce v Litoměřicích. Naše holka ale krátce před výstavou pustila veškerou svou krásnou srst ze zimy, a tak naše naděje pominuly :-). Přesto získala v silné konkurenci od rakouského rozhodčího Velmi dobrou s pěkným posudkem, a tak máme radost :-).

8. května 2014 - Výlet na Ronov
Udělali jsme krásnou procházku na zříceninu Ronov s početnou psí smečkou... a to jsme si vystačili jen s rodinnými čtyřnožci :-).

3. května 2014 - Májové dogdancingové zkoušky při MVP Praha
Zúčastnili jsme se dalších dogdancingových zkoušek. Flíček splnil na Výborně zkoušku MD1 a Lilinka si dnešním splněním zkoušky DwD1 na Výborně vytančila titul Master of Dogdancing 1. úrovně !!! Máme velkou radost :-) A nesmím zapomenout poděkovat všem, co na našem dnešním úspěchu podíleli. Jsou jimi Hanka, která nám pomohla v prvních krůčcích našeho tancování, Markétka, díky které jsme měli inspiraci a našemu páníčkovi, který nás podporuje nejen na samotných akcích. Děkuji vám !!! :-)

30. dubna 2014 - Oslava čarodějnic na DUXu
Středu jsme si užili v Českém Brodě tréninkem ve výcvikovém areálu DUX. Pod dohledem páníčka jsme si zacvičili poslušnost i obranu. Děkujeme za trénink, pozvání a pohoštění.

19. dubna 2014 - Zkoušky dle IPO v Litoměřicích
Tuto sobotu jsme s Flíčkem úspěšně splnili zkoušku z vyhledávání předmětů a to StPr1 !!! Za pomoc s přípravou děkujeme Flíčkovo chovatelce Stáně Balogové a ZKO Litoměřice.

16. dubna 2014 - Flyballový trénink s Kosatkami
Ve středu jsme se s pejsky zúčastnili flyballového tréninku družstva Kosatky. Flíček byl štěstím bez sebe, flyball miluje. A Lilinka si flyball vyzkoušela poprvé v životě. Flyball by jí očividně také bavil, ona miluje každou činnost :-). Vyzkoušela si odběhy, které během tréninku zvládla po celé délce dráhy bez jediné chybičky a vyzkoušela si také otočky na boxu. No, třeba se k flyballu jednou vrátíme. Lilinka by rozhodně nepatřila mezi pomalé pejsky... ba naopak, pokud hledáte posilu do družstva, klidně se hlásíme :-) Za trénink děkujeme teamu Kosatky a za svezení Pétě od Hakima ;-)

13. dubna 2014 - Dogdancingové zkoušky v Ústí nad Labem
Zúčastnili jsme dalších zkoušek z DD: Fleck for fun Lusika složil zkoušku DwD1 na Výborně, Alia Vita z Údolí květin složila zkoušku HtM1 na Výborně !!! :-)

12. dubna 2014 - Trénink poslušností a obran s Tomášem Taubnerem, Litvínov
Opět jsme s pejsky vyjeli s páníčkem na jeden z jeho tréninků. Lilinka i Flíček po dlouhé době změnili prostředí pro výcvik. Prošli jsme nejen poslušnosti, ale i obranu. Děkujeme!

7. dubna 2014 - Kniha Border kolie od A do Z od Carol Priceové
Flíček s Lilinkou jsou na stránkách nové knihy o Border kolií, která vyšla začátkem dubna :-)

1. dubna 2014 - Canisterapie v Domově pro seniory na Bukově
V úterý jsme se s Flíčkem loučili s "našimi" lidmi z domova seniorů na Bukově v Ústí nad Labem, kam jsme od března loňského roku pravidelně docházeli na canisterapie. Poprvé se sešli ve společenské místnosti všichni, kteří se programu návštěv účastnili a v nečekaném počtu! Udělalo mi to velkou radost. Všichni si pro Flíčka něco dobrého připravili a domů jsme nesli celou tašku piškotů... Přivedli jsme jim na rozloučenou překvapení - nástupce, tudíž canisterapie budou moct nadále v domově pokračovat, což je nejen pro samotné klienty, ale i hlavně pro mě, velkým dárkem. Prý na nás nezapomenou.... a my nezapomeneme na ně!

22. března 2014 - Dogdancingové zkoušky, Horní Počernice
Skládali jsme zkoušky: Alia Vita z Údolí květin: DwD1, MD1 a Fleck for fun Lusika: F1 !!!

7. března 2014 - Dogdancingový trénink s Alenou Smolíkovou
Měli jsme příležitost a zúčastnili jsem se s Lilinkou tréninku s Alenou.

22.-23. února 2014 - Seminář dogdancingu s Vandou Gregorovou
S Lilinkou jsme se zúčastnili víkendového soustředění v dogdancingu.

8. února 2014 - Bonitace Kladno

FLECK FOR FUN Lusika ... chovný pes
Bonitační kód: iim bmsnn nna/ K1 M1 N1 T2 W2
DNA CEA Normal, CEA/PRA/Kat. + Glaukom neg., HD-B
ZVOP, ZZO, ZOP, OB-Z, BH, SPr1, SPr2, StPr1, LA1, LA2, FLY 19, DwD1, F1, MD1, HtM1, titul MoD1, canisterapeutický pes

ALIA VITA z Údolí květin ... chovná fena
Bonitační kód: iim bapnn nna/ E1 H2 I2 M1
DNA CEA/TNS/CL Normal, CEA/PRA/Kat. + Glaukom neg., HD-A, DLK 0/0, OCD neg., Spondylóza neg.
ZVOP, F1, DwD1, MD1, HtM1, titul MoD1, F2, MD2, canisterapeutický pes

23. ledna 2014 - RTG vyšetření u MVDr. Ekra - Alia Vita z Údolí květin
Výsledky jen ty nejlepší - DKK 0/0 (HD-A), DLK 0/0 (ED-A), OCD negativní, Sondylóza nepostižena !!! :-)

17. ledna 2014 - Flíček slaví 5.narozeniny
Rok se s rokem sešel a my slavíme Flíčkovo již 5té narozeniny! Myško, buď stále takový jaký jsi :-* A co jsme vlastně společně za těch pět let spolu zvládli? Závodili jsme ve flyballu, v agility se probojovali do LA2, začali s obranama (SPr1), stopama, vylepšili naše poslušnosti (ZZO, ZOP, BH, OB-Z), prokázali jsme, že je Flíček opravdovou borderkou (ZVOP), získali u anglického rozhodčího Výbornou na klubové výstavě, porazili všechny borderky na coursingovém mistrovství nechrtů (Mistr 2013) a podruhé úspěšně prošli povahovými testy canisterapeutického psa a už skoro rok chodíme dělat radost lidem do domova pro seniory na Bukově v Ústí nad Labem :-). A plánujeme další bláznivé věci... :-)

2. ledna 2014 - Vyšetření očí (DOV) u MVDr. Beránka
Flíček s Lilinkou byli vyšetření na dědičné oční vady a výsledek? PRA/CEA/Kat. a Glaukom negativní